Preskúmajte okolie

Jedinečná poloha pri Počúvadlianskom jazere predurčuje ForRest na podnikanie výletov po okolí. Preskúmajte okolité panenské lesy, osviežte sa v tajchoch s tyrkysovou vodou, vyrazte na túru na legendami opradené Sitno, do historických baníckych štôlní alebo do rozprávkovej Banskej Štiavnice. Centrum mesta, ktoré je zapísané do svetového dedičstva UNESCO, je od ForRestu vzdialené len 8 kilometrov.

Štiavnické tajchy

Hovorí sa, že v 18. storočí neexistovalo v Európe dokonalejšie vodné dielo, ako Štiavnické tajchy. Človekom vytvorené jazerá sú harmonicky zasadené do strmých hôr a hustých lesov. Kým pôvodne dodávali energiu prosperujúcemu baníctvu, dnes ju z nich čerpajú nielen domáci turisti ale aj ľudia zo všetkých kútov sveta. Počas horúcich letných dní sú vďaka chladnejšej vode ideálnym miestom na kúpanie a člnkovanie, v zime na korčuľovanie a počas jari a jesene vyhľadávaným cieľom prechádzok. A čo je najlepšie, ten najznámejší tajch, Počúvadlianske jazero, máte priamo pod nosom.

forrest-glamping-pocuvadlo-banska-stiavnica_7

Spojte sa s prírodou

Neďaleko ForRestu nájdete nádherné miesta, kde si s deťmi môžete zvieratká pozrieť a dokonca aj pohladkať. Príďte sa pozrieť do Zveroparku v blízkej Žarnovici, medzi ktorého obyvateľmi nájdete farmárske aj divé zvieratá. Navštívte tiež detskú farmu Gazdáčik a preneste sa aj vy do bezstarostných čias strávených u starých rodičov na vidieku.

detska-zoo-forrest-glamp

Sitno

Legenda hovorí, že pod vrcholom Sitna driemu rytieri, ktorí prídu Slovensku na pomoc, keď bude najhoršie. Oblečte si svoje obľúbené, pohodlné oblečenie a vyrazte na najvyšší vrchol Štiavnických vrchov po turistickom chodníku, ktorý začína len kúsok od ForRestu. Započúvajte sa do šumu lesa a nechajte sa uchvátiť výhľadom na blízke Kremnické vrchy, Vtáčnik, Tribeč, Inovec a Zobor ale aj Chopok či Poľanu z jednej z prvých rozhľadní v Európe. Náučný chodník, ktorý má 13 zastávok zvládnu aj deti či starší turisti a očarí vás krásnou scenériou lesa a okolitých skál.

Kalvária

Vydajte sa spoznávať históriu na jednu z najkrajších barokových kalvárií v Európe. Z Ostrého vrchu, na ktorom stojí Horný kostol budete mať Banskú Štiavnicu a celé okolie ako na dlani. Kým väčšina kalvárií má 14 zastavení, v tej našej ich nájdete rovných 17. Podľahnite príbehu, ktorý rozpráva. Kalvária je citlivo zasadená do okolitej krajiny a odmení vás nádherným výhľadom. Je prístupná počas celého roka cez víkendy, v letnej sezóne sú kaplnky a kostolíky otvorené denne.

forrest-glamping-pocuvadlo-banska-stiavnica_2
kalvaria_stiavnica

Banská Štiavnica

Pred stovkami rokov by ste v uliciach mesta stretli bohatých ťažiarov, banských úradníkov no tiež dobrodruhov, ktorých vidina zlata a striebra pritiahla do Banskej Štiavnice z celej Európy. Kedysi tretie najväčšie mesto Uhorska vás uchváti svojou magickou atmosférou a bohatou históriou. Hrdé mesto, kedysi známe na celom kontinente dnes vstáva z popola a priťahuje čoraz viac turistov svojou nedotknutou architektúrou, kostolmi a palácmi bohatých mešťanov v centre a skromnými baníckymi domcami zasadenými do strmých úbočí hôr.

Zlaté a strieborné bane

Vitajte v zemi baníkov. Tak sa v tých najstarších listinách nazývala dnešná Banská Štiavnica. Okolité kopce sú posiate stovkami štôlní a ak vás Štiavnica zaujala práve svojou baníckou minulosťou, nemali by ste ich návštevu vynechať. Sfárajte do hlbín miestnych hôr v štôlni Bartolomej, ktorá je súčasťou Banského múzea v prírode. Zlaté a strieborné žily kedysi vystupovali až na povrch zeme. Možno budete mať aj vy šťastie a na jednu z nich počas prechádzok okolitou prírodou narazíte.

Štiavnické cyklotrasy

Nechajte čerstvý vietor ošľahať vašu tvár a vyrazte spoznávať región na bicykli. Štiavnické cyklotrasy vás prevedú po lesných cestách, doprajú vám nádherné výhľady do malebných dolín a nikým nerušené súkromie v panenskej prírode Štiavnických vrchov. Celková dĺžka cyklotrás prevyšuje 150 kilometrov a po náročnom dni sa môžete občerstviť v jednej z mnohých vyhlásených reštaurácií v okolí.

forrest_glamp_moodboard_40
forrest_glamp_moodboard_41

Kam ďalej

Banka lásky

Jediná banka svojho druhu na svete je vytvorená z veršov Maríny, ktorá je najdlhšou ľúbostnou básňou. Viac: bankalasky.sk

Banské múzeum v prírode

Táto najstaršia a tematicky najrozsiahlejšia banícka expozícia na Slovensku ukazuje vývoj rudného baníctva v stredoeurópskom priestore. Viac: muzeumbs.sk

Sokoliari 
v Štiavnických Baniach

Unikátna základná škola M. Hella v Štiavnických Baniach vyučuje sokoliarstvo a chov koní. Deti sa tu sokoliarstvu a chovu koní venujú aj vo svojom voľnom čase. Viac: zakladnaskola.com

Vodný raj Vyhne

Vzdialený necelých 35 minút cesty od nášho ForRestu. Bez ohľadu na počasie a ročné obdobie máte k dispozícii celý rad wellness služieb a možností na športové vyžitie. Viac: vodnyrajvyhne.sk